school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Paveldo dienos kviečia pažinti ir pramogauti

2019 09 20 paveldosauga

2019 m. rugsėjo 20 d. Utenoje prasidėjo Europos paveldo dienos'19, šiemet kviečiančios pažinti ir pramogauti. Kasmet rugsėjį vykstančių Europos paveldo dienų mūsų rajone metu Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos kartu su Utenos rajono savivaldybe siekia atkreipti dėmesį į vis dar nepažintą Lietuvos kultūros paveldą.

Paveldo dienų renginiai prasidėjo ekskursija Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje. Joje dalyvavę Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos moksleiviai aplankė įžymiausias Utenos vietas, kartu su ekskursiją vedusia Utenos kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotoja Brone Juknevičiene bandė įsivaizduoti, apie kokią Uteną tarpukariu svajojo uteniškiai ir kokia ji buvo, atspėti, kiek plytų sudėta į Utenos Kristaus į dangų žengimo bažnyčios sienas, kuris pastatas buvo pirmasis Utenos savivaldos pastatas, kas yra savivaldos Utenoje kūrėjas, kas vaikščiojo ilgiausia Utenos gatve, trakto Sankt Peterburgas–Varšuva dalimi, net neįtardamas, kad netrukus ji bus pavadinta jo vardu.

 Europos paveldo dienos'19 bus tęsiamos rugsėjo 22 d. Vyžuonėlių dvare. Asociacija „Marianos Veriovkinos draugija" 13 val. dvare surengs ekskursiją „Veriovkinų Utena ir jų dvaras „Blagodat" dabartinėse Vyžuonėlėse". Ekskursijos metu plačiau sužinosite apie Veriovkinų giminę Utenoje ir jos čia paliktus savo gyvenimo ir veiklos pėdsakus, pamatysite dvarą, kuriame savo karjerą pradėjo pasaulinės reikšmės dailininkė ekspresionistė Mariana Veriovkina. Po ekskursijos bus galimybė pasivažinėti žirgais traukiama brička po dvaro teritoriją.

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041