school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Profesinių sąjungų atstovai Utenoje diskutavo aktualiais klausimais

2019 09 20 profesine

2019 m. rugsėjo 18 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje vyko Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos surengtas seminaras „Profesinių sąjungų ir darbdavių bendradarbiavimo modelis, vystant socialinį dialogą".

Seminare dalyvavo profesinių sąjungų atstovai iš Panevėžio, Biržų, Rokiškio, Visagino, Utenos ir kitų rajonų. Susirinkusius dalyvius pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis, palinkėjęs sėkmingo ir produktyvaus darbo.

Seminarą pradėjo Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė, kalbėjusi apie socialinio dialogo vaidmenį ir naudą, nacionalinę kolektyvinę sutartį, pristačiusi projektą „Profesinių sąjungų ir darbdavių bendradarbiavimo modelis, vystant socialinį dialogą". Apie socialinių paslaugų šakos kolektyvinę sutartį mintimis pasidalino Vilniaus socialinės paramos centro profesinės sąjungos pirmininkė, vyriausioji derybininkė Birutė Melianienė. VšĮ „Teisė veikti" teisininkas Artūras Černiauskas susirinkusiems pristatė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pasiūlymus Darbo kodeksui, socialinio dialogo skatinimo projektą, kalbėjo apie informavimą ir konsultavimą.
Po pietų pertraukos buvo diskutuojama apie darbo teisės pažeidimus. Pranešimą šia tema pristatė Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio teritorinio skyriaus patarėjas, vyriausiasis darbo inspektorius Sigitas Mikučionis. Nebuvo pamirštas ir stresas darbe. Kaip su šia problema tvarkytis, kalbėjo Utenos kolegijos dėstytoja Iliuminata Gaigalaitė.

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041