Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Jovita Strazdienė kartu su pavaduotoju Mindaugu Brazausku ir vyr. specialiste Zita Jasiunavičiene rugsėjo 15 dieną dalyvavo Panevėžyje vykusiose Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos organizuotose pratybose „Perkūno bastionas 2022“. Pratybų tikslas – nustatyti Lietuvos kariuomenės vienetų bei savivaldybės institucijų ir įstaigų sąveikos ypatumus Panevėžio ir Utenos apskričių teritorijose mobilizacijos ir karo padėties metu, identifikuoti tobulintinas sritis.
Šių metų rugpjūčio 31 d. ir rugsėjo 7 d. Panevėžyje vyko pratybų paruošiamieji darbai – pratybų planavimo konferencijos, seminarai - diskusijos. Jų metu pratybų dalyviai supažindinti su mobilizacijos, priimančiosios šalies paramos, karo padėties teisinio reglamentavimo pakeitimais, karo komendantų instituto funkcijomis užtikrinant sąveiką tarp ginkluotųjų pajėgų ir savivaldybės institucijų ir įstaigų, išklausyta Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovų informacija apie hibridinį bei informacinį karą, jo grėsmes, propagandos skleidimo ypatumus, informacinės aplinkos situaciją 2022 m. Lietuvos šaulių sąjungos atstovas supažindino su šaulių funkcijomis ir užduotimis karo padėties metu.
Rugsėjo 15 d. vyko diskusinės stalo pratybos, kurių metu buvo treniruojamasi keistis informacija tarp Ginkluotųjų pajėgų vienetų ir civilinių institucijų, treniruojamasi tinkamai gebėti informuoti gyventojus esant krizinei situacijai, paskelbus mobilizaciją ar karo metu. Taip pat buvo aptartas visuomeninių organizacijų vaidmuo ir pilietinių iniciatyvų koordinavimas remti Ginkluotųjų pajėgų vienetus ir savivaldybės institucijas ar įstaigų veiklą karo padėties metu. Diskutuota asmens, visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos užtikrinimo šalyje klausimais, aktyviai veikiant priešiškoms grupuotėms ir kt.
Pratybose dalyvavo Panevėžio ir Utenos apskričių savivaldybių atstovai ir šioms savivaldybėms paskirti karo komendantai, Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, Lietuvos šaulių sąjungos Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinės, Panevėžio regioninio karo prievolės komplektavimo skyriaus, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos muitinės, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė, VšĮ Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis, Panevėžio vyskupijos, Pasaulio lietuvių bendruomenės, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovai.
Pratybų metų, vertinant vadovavimo, koordinavimo, sprendimų priėmimo mobilizacijos bei karo padėties metu teisinį reguliavimą ir praktinį įgyvendinimą, nustatyti teisės aktai, kurie turėtų būti keičiami ar detalizuojami. Pratybų rengėjai, įvertinę pratybų dalyvių pastebėtus teisinius neatitikimus, parengs siūlymus tobulinti teisinį reguliavimą.