school and education

Tel.  +370 389 61600
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

The Municipality’s reception desk: +370 389 64041 More information       Anonymous hotline: +370 800 77472 More information

Gaisrų prevencinės programos įgyvendinimas Utenos rajono savivaldybėje

2022 07 04 prevencijaBirželio 29–30 dienomis, vykdant Gaisrų prevencijos Utenos rajono savivaldybėje 2022–2024 programą, Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus kartu su Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir seniūnijų specialistais lankėsi Kuktiškių ir Utenos seniūnijų gyventojų gyvenamuosiuose būstuose, įvertino būstų priešgaisrinę būklę, iškilus poreikiui, įrengė autonominius dūmų jutiklius, anglies monoksido detektorius, konsultavo dūmtraukių, šildymo įrenginių eksploatavimo klausimais bei pagal poreikį išdalino gesintuvus. Dūmų, smalkių detektoriai ir gesintuvai įsigyti savivaldybės biudžeto lėšomis.

Plane numatytos priemonės įgyvendinamos siekiant sumažinti gaisrų gyventojų būstuose ir juose žūstančių žmonių skaičių. Pažymėtina, kad apie 90 proc. žūčių dėl gaisro įvyksta gyvenamosiose patalpose. Paprastai, per gaisrus žuvusius žmones mirtis ištinka gyvenamojoje aplinkoje – kai gaisras kyla rūkant lovoje, nesirūpinant kūrenamų krosnių saugumu, nevalant kaminų ir kt. Tikėtina, kad dūmų signalizatoriai padeda sumažinti mirčių skaičių dėl gaisro. Taip pat turbūt niekas nesusimastė, kad toks nekaltas daiktas kaip krosnis galėtų būti mirtinai pavojingas? Statistika byloja, kad kasmet Lietuvoje apsinuodijimų smalkėmis daugėja. Smalkės arba kitaip anglies monoksidas (cheminė formulė CO) yra labai klastingos, nes jos neturi kvapo, skonio ar spalvos, todėl sunku pastebėti jo nuotėkį. Smalkes gali išskirti ne tik netvarkingos krosnys ar židiniai, bet ir modernūs dujiniai katilai, naudojami vandens ar patalpų šildymui. Esant netvarkingai ventiliacijos sistemai ar pasikeitus aplinkos sąlygoms anglies monoksidas išsiskiria ne į lauką, o į patalpas. Taip pat nustatyta, kad viena pagrindinių gaisrų butuose ir privačiuose namuose priežasčių – sugedusios elektros sistemos. Gaisrų sukelti nuostoliai yra vieni didžiausių, tačiau gyventojai dar nėra pasirūpinę net pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Lietuvoje galiojančiose Bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse yra apibrėžta prievolė turėti gesintuvus individualių gyvenamųjų namų patalpose. Šiai dienai aplankyta daugiu nei 40 gyvenamųjų namų. Ir toliau numatyta įgyvendinti gaisrų prevencijos priemones, iki metų pabaigos aplankant visus sąraše įrašytus 121 seniūnijų gyventojus.

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041