school and education

Tel.  +370 389 61600
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

The Municipality’s reception desk: +370 389 64041 More information       Anonymous hotline: +370 800 77472 More information

Daugiabučių namų valdymas ir priežiūra

Draudimas rūkyti daugiabučiuose namuose

Informuojame, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2020 m. gruodžio 22 d. įsakymas Nr. 1V-1357 „Dėl Prieštaravimo dėl tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių vartojimo daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose pareiškimo, šio prieštaravimo atšaukimo ir informacijos apie daugiabučius namus, kuriuose draudžiama rūkyti, paskelbimo, informacinių ženklų apie draudimą rūkyti įrengimo tvarkos aprašo) patvirtinimo“ (toliau – Aprašas).
Apraše nustatyta prieštaravimo dėl tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių vartojimo (toliau – rūkymas) daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, pareiškimo savivaldybei, šio prieštaravimo atšaukimo, informacijos apie daugiabučius namus, kuriuose draudžiama rūkyti, paskelbimo ir informacinių ženklų apie draudimą rūkyti daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, įrengimo tvarka.
Daugiabučio namo gyventojo prieštaravimas dėl rūkymo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, (toliau –prieštaravimas) pareiškiamas arba atšaukiamas, pateikiant rašytinį pranešimą savivaldybės administracijai el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba adresu Utenio a. 4, Utena.
Kai bent vienas daugiabučio namo gyventojas prieštarauja dėl rūkymo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, savivaldybės administracijos direktorius įformina sprendimą paskelbti, kad to daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, draudžiama rūkyti. Toks sprendimas įsigalioja ne anksčiau kaip po 15 darbo dienų nuo jo priėmimo dienos. Apie sprendimą pranešama daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administratoriui, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotam asmeniui, daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijai ar kitam už namo bendrojo naudojimo objektų valdymą atsakingam asmeniui.
Teisės aktai:

LR vidaus reikalų ministro 2020-12-22 įsakymas NR. VI-1357 (dėl draudimo rūkyti);
LR Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių tabako gaminių kontrolės 1995-12-20 įstatymas Nr. I-1143 (aktualu 19 str. 8 d.);
LR administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos 2015-06-25 įstatymas Nr.XII-1869 (aktualu 492 str. 1, 2 d. ir 590 str. 5 d.)

Dėl daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų administratoriaus skyrimo

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041