school and education

Tel.  +370 389 61600
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

The Municipality’s reception desk: +370 389 64041 More information       Anonymous hotline: +370 800 77472 More information

Maudyklų vanduo Utenos rajone yra švarus

Aplinkos apsaugos skyrius informuoja, kad 2024 m. liepos 8 d. buvo paimti vandens mėginiai iš šių Utenos rajono savivaldybės vandens telkinių maudyklų: Alaušo ežero (Sudeikiai), Tauragno ežero (Tauragnai) ir mieste: Dauniškio ežero (iš Aušros g. ir Sudeikių g. pusių), Vyžuonaičio ežero (iš Ežero g. ir Molėtų g. pusių) bei Utenos tvenkinio (Vestuvių g., ir Šaltupio maudyklų).
Atlikus vandens kokybės tyrimus, nustatyta, kad aukščiau išvardintų maudyklų vandens kokybė atitinka nustatytus higienos reikalavimus. Taip pat 2024 m. liepos 5 d. Alaušo ežero (Sudeikiai), Tauragnų ežero (Tauragnai), Dauniškio ežero (Aušros g., Utena), Utenos tvenkinio (Vestuvių g., Utena) maudyklose išmatuotas visų keturių maudyklų vandens skaidrumas, kuris didesnis nei 1 m.

Kišeninės tabakinės: naujas būdas kovoti su šiukšlinimu nuorūkomis

2024 07 09 Nuoruka ne braske vizualasAplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes Darom“ tęsia edukacinę kampaniją „Nuorūka – ne braškė, vasara nekvepia“. Kampanija siekiama ne tik atkreipti dėmesį į šiukšlinimo problemas, bet ir mažinti šiukšlinimą nuorūkomis edukuojant visuomenę, bei pasiūlant unikalų sprendimą – specialias nuorūkoms susidėti skirtas kišenines tabakines.
„Visos upės veda į Baltijos jūrą“
Lietuvoje suskaičiuojama beveik 30 tūkstančių upių ir upelių, bei 2600–2800 ežerų. Visi šie vandens telkiniai susiję. „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas atkreipia dėmesį į jų susietumą:
„Vien Nemuno baseinas dengia 70 % mūsų šalies teritorijos.

Continue Reading

BUS ĮRENGTA KONTEINERIŲ AIKŠTELĖ

Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius informuoja, kad Daugailių miestelyje adresu Vilties g. 1 planuojama įrengti antžeminiams kolektyviniams antrinių žaliavų surinkimo konteineriams (toliau – konteineriai) aikštelę. Konteineriai perkelti iš privačios nuosavybės sklypo adresu Vilties g. 7, Daugailiai (šalia buvusio AB ,,Lietuvos paštas“ pastato).

Maudyklų vanduo Utenos rajone yra švarus

2024 06 04 vanduoAplinkos apsaugos ir Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriai informuoja, kad 2024 m. birželio 26 d. buvo paimti vandens mėginiai iš šių Utenos rajono savivaldybės vandens telkinių maudyklų: Alaušo ežero (Sudeikiai), Tauragno ežero (Tauragnai), mieste: Dauniškio ežero (iš Aušros g. ir Sudeikių g. pusių), Vyžuonaičio ežero (iš Ežero g. ir Molėtų g. pusių) bei Utenos tvenkinio (Vestuvių g., Utena).
Atlikus maudyklų vandens kokybės tyrimus, nustatyta, kad aukščiau išvardintų maudyklų vandens kokybė atitinka nustatytus higienos reikalavimus. Siekiant įvertinti maudyklų vandens kokybę, nustatomi mikrobiologiniai parametrai, vizualiai tikrinama ar maudyklų vandenyje nėra taršos dervų likučiais, stiklu, plastiku, guma ar kitomis atliekomis. Taip pat 4-iose maudyklose (Alaušo ežero (Sudeikiai), Tauragnų ežero (Tauragnai), Dauniškio ežero (Aušros g., Utena), Utenos tvenkinio (Vestuvių g., Utena) matuojamas vandens skaidrumas, pagal kurį vertinamas dumblių kiekis. 2024 m. birželio 25 d. išmatuotas visų keturių maudyklų vandens skaidrumas - didesnis nei 1 m. Norime atkreipti dėmesį, kad ,,vandens žydėjimo" (t. y. mikroskopinių dumblių augimas) metu, po maudynių gali atsirasti alerginių bėrimų, virškinimo trakto sutrikimų. Esant vandens skaidrumui didesniam nei 1 m., grėsmės sveikatai nėra.

Gręžinių įteisinimas

2024 06 25 greziniuLietuvos geologijos tarnyba primena, kad 2025 m. balandžio 30 d. baigs galioti Lietuvos Respublikos gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas. Todėl, siekiant užtikrinti sklandų ir sėkmingą šio proceso įgyvendinimą, savivaldybėms ir seniūnijoms nuotoliniu būdu teikiamos nemokamos konsultacijos ir metodinė pagalba („Neįteisintų gręžinių registravimas Žemės gelmių registre“ ⇒).
Informacija apie gręžinių įteisinimą, paskelbta LGT interneto svetainėje, nuolat atnaujinama ir papildoma atsižvelgiant į dažniausiai užduodamus klausimus. Taip pat, kad būtų patogiau, pagrindinė informacija pagal temas pateikiama skrajutėse – jose nurodyta, ką ir kokia tvarka reikia padaryti, kokius dokumentus ir kam pateikti.
Pagrindinės nuorodos:
Kaip įteisinti individualaus apsirūpinimo gręžinį?
Kaip įteisinti sodų bendrijose bendrai naudojamus gręžinius
Kaip įteisinti gręžinį, kai reikia leidimo naudoti požeminio vandens išteklius
Ką daryti, kai gręžinys bešeimininkis?

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041