Tel.  +370 389 61600
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

The Municipality’s reception desk: +370 389 64041 More information       Anonymous hotline: +370 800 77472 More information

XIV tarptautinės plaukimo varžybos „Olimpiečių taurė-2022“ Utenoje

Utenoje vyko tradicinės XIV tarptautinės plaukimo varžybos „Olimpiečių taurė-2022“. Šiose varžybose dalyvavo berniukai ir mergaitės dviejose amžiaus grupėse (I grupė – gimę 2010 m. ir jaunesni, II grupė- 2008-2009 m. gimę plaukikai).
Varžybose dalyvavo jaunieji plaukikai iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Daugpilio, Anykščių, Kaišiadorių, Pasvalio, Utenos miestų. Šiose varžybose kiekvienas dalyvis privalėjo plaukti 100 metrų kompleksu ir vieną pasirinktą rungtį (peteliške, krūtine, nugara ar laisvu stiliumi), bei kombinuotose estafetėse.
Varžybų organizatoriai Utenos daugiafunkcis sporto centras, Lietuvos olimpiečių asociacija. Varžybas rėmė Utenos rajono savivaldybė, plaukimo klubas „Linksmasis delfinas“ ir Lietuvos plaukimo federacija.

Varžybų dalyvius pasveikino Maskvos olimpinių žaidynių čempionė, Lietuvos olimpiečių federacijos prezidentė Lina Kaciušytė ir olimpinis čempionas Robertas Žulpa bei Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas.
Mergaičių rungtyje 100 metrų kompleksu nugalėjo Ugnė Petrauskaitė (1.16,74, Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“) ir Greta Šadauskaitė (1.11,41, Panevėžio „Žemyna“). Berniukų tarpe: Adrian Milevskij (1.14,87, Sostinės SC) ir Dominik Grudinski (1.09,16, Sostinės SC). 50 metrų peteliške rungtyje nugalėjo Eva Šimonelytė (38,91, Utenos DSC) ir Karolis Mikulionis (38,85, Sostinės SC). 100 metrų peteliške rungtyje greičiausi buvo Ema Jakštonytė (1.14,24, Utenos DSC) ir vilnietis Armandas Cimalonskas (1.13,72). 50 metrų nugara rungtyje, pagerinusi šių varžybų rekordą, nugalėjo šiaulietė Ugnė Petrauskaitė (33,47) ir Justas Motiejūnas (33,73, Šiaulių „Delfinas“). 100 metrų nugara rungtyje nugalėjo Aleksandra Rudaka (1.17,19, Daugpilis) ir vilnietis Dominik Grudinski (1.04,43). 50 metrų krūtine rungtyje greičiausia buvo Ugnė Filipavičiūtė (36,54) ir Adrian Milevskij (38,69) - abu plaukikai iš Sostinės SC. 100 metrų krūtine rungtyje nugalėjo Vėtra Samušytė (1.26,06, Utenos DSC) ir Karolis Juška (1.15,21, Sostinės SC). 50 metrų laisvu stiliumi rungties nugalėtojais tapo Maja Davniukaitė (31,56, Utenos DSC) ir Šiaulių PS „Delfinas“ atstovas Jokūbas Venckus (29,23). 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje greičiausi buvo Greta Šadauskaitė (1.02,11, Panevėžio „Žemyna“) ir vilnietis Gleb Galimzianov (0.59,23).
Kombinuotoje estafetėje mergaičių grupėje nugalėjo Sostinės SC, berniukų - Šiaulių PC „Delfinas“ ir mišrioje kombinuotoje estafetėje - Panevėžio „Žemynos“ plaukikai.
Geriausi varžybų plaukikai - Ugnė Petrauskaitė ir Jokūbas Venckus I amžiaus grupė iš Šiaulių PC „Delfinas“, II mažiaus grupėje - Greta Šadauskaitė (Panevėžio „Žemyna“) ir Sostinės SC atstovas Dominik Grudinski.
Komandinėje įskaitoje nugalėjo Sostinės sporto centras (723 taškai), antri - Panevėžio „Žemyna“ plaukikai (450 taškai), treti - Šiaulių PC „Delfinas“ atstovai (379 tšk.). Ketvirtą vietą laimėjo svečių iš Latvijos Daugpilio miesto plaukikų komanda (287 taškai), uteniškiai (248 taškai) – penkti.