Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamentas informuoja, kad šių metų balandžio 22 d., Lietuvoje prasidėjusi pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės pasiekė antrą etapą. Pasibaigus orlaivių skrydžiams iš Paluknio aerodromo, nuo gegužės 17 d. iki birželio 15 d. vakcinacijos darbai bus tęsiami iš Molėtų aerodromo. Visoje Lietuvoje planuojama pavasario etapu išmėtyti 505 000 jaukų. Kaip ir kasmet, jaukai su vakcina bus išmėtomi iš orlaivių buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija.
Utenos departamentas prašo gyventojų, rastų jaukų su pasiutligės vakcina neliesti. Jeigu jaukai būtų aptikti prie gyvenamųjų namų, apie tai būtina nedelsiant pranešti teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kurios specialistai atvyks juos surinkti. Pastebėjus, kad jauką netyčia surado ir suėdė augintinis, rekomenduojama keletą dienų stebėti jo sveikatos būklę, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau jų perdozavus, galimos komplikacijos.
Utenos departamentas primena, kad pasiutligė - ūmi, mirtina virusinė užkrečiamoji liga, kuri sukelia galvos ir stuburo smegenų uždegimą. Nors pastaruosius dvejus metus Lietuvoje šios ligos atvejų nebenustatoma nei laukiniams, nei naminiams gyvūnams, kaimyninėse šalyse – Baltarusijoje, Rusijos Federacijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje pasiutligė paplitusi tarp naminių ir laukinių gyvūnų. Žinant tai, rizika, kad į Lietuvą užsikrėtusių laukinių gyvūnų gali atklysti, visada išlieka.
Vienintelis efektyvus būdas kovoti su pasiutlige - vakcinuoti naminius ir laukinius gyvūnus. Norėdami apsisaugoti, visi šunų, kačių ar šeškų šeimininkai savo augintinius nuo pasiutligės privalo vakcinuoti kartą per 12 mėnesių arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina, pagal jos gamintojo instrukciją. Vakcinavimą atlikęs veterinarijos gydytojas į gyvūno vakcinacijos pažymėjimą arba gyvūno augintinio pasą turi įrašyti informaciją apie vakciną, vakcinavimo datą ir galiojimo laiką.