school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: 0 389 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: 0 800 77472, el. paštas: pranesk@utena.lt   Daugiau informacijos

Gyvūnų priežiūra

Gyvūnų globa

Bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikymo, priežiūros ir laikinosios globos tvarkos aprašas
Utenos r. gyvūnų mylėtojų draugija
Adresas: Taikos g. 77-18, 28164 Utena (tik korespondencijai)
J.Basanavičiaus g.118, 28214 Utena (veiklos adresas)
1Gyvunu globa logoInternetinė svetainė www.gyvunugloba.com
Darbo valandos: I – VII (įskaitant ir švenčių dienas) nuo 8 iki 16 val.
Utenos rajono savivaldybės administracija  yra pasirašiusi paslaugų viešojo pirkimo – pardavimo sutartį su Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija dėl bepriežiūrių ir bešeimininkių gyvūnų laikinosios globos. Jų veikla apima ne tik gyvūnų gaudymą, bet ir laikiną gyvūnų globą, grąžinimą savininkams, naujų savininkų paiešką, gydymą, ženklinimą, lavonų surinkimą ir utilizavimą.
Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija teikia šias paslaugas:
- gaudo bešeimininkius ir bepriežiūrius (benamius) gyvūnus (kates ir šunis);
- renka rastus negyvus gyvūnus ir juos utilizuoja;
- informuoja visuomenę apie rastus ir pasiklydusius naminius gyvūnus;
- priima sušalusius, nusilpusius, sužeistus stambius ir smulkius laukinius paukščius ir smulkius laukinius gyvūnus;
- apžiūri rastus gyvūnus veterinarijos gydytojas, prireikus suteikiama pirmoji medicininė pagalba bei tolimesnis gydymas.
- gyvūnus dovanoja naujiems šeimininkams.
- apie ypatingus atvejus iš karto informuoja Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatą.
Telefonai:
Dėl smulkių laukinių paukščių priėmimo +370 617 960 88;
Dėl stambių laukinių paukščių priėmimo +370 612 329 62;
Dėl konsultavimosi apie laukinius paukščius ir gyvūnus +370 617 960 88;
Dėl pastebėtų sužeistų ar nusilpusių (nepaskrendančių) stambių laukinių paukščių ir smulkių laukinių gyvūnų +370 612 329 62.


Aplinkos ministerija yra pasirašiusi sutartį dėl laukinių gyvūnų globos priemonių, kurias iš dalies finansuoja ministerija, su Lietuvos gyvūnų globėjų asociacija.  Apie sužeistus, nusilpusius ar ligotus laukinius gyvūnus ir paukščius, kuriuos būtina gydyti ar globoti, gyventojai gali pranešti Lietuvos gyvūnų globėjų asociacijai  +370 686 448 28. Šiuo telefonu galima skambinti bet kuriuo paros metu. Specialistai patars, kaip elgtis su rastu sužeistu laukiniu gyvūnu, o jeigu reikės pagalbos – atvykę paims šį gyvūną ir juo pasirūpins.

Bendra informacija gyvūnų laikytojams

2024 m. sausio 11 d. Utenos rajono savivaldybės mero potvarkis Nr. MP-23 „Dėl gyvūnų laikymo Utenos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių tvirtinimo “  

Gyvūnų laikytojai privalo:dog cat

  • Nuolat rūpintis gyvūnų gerove ir apsauga;
  • Nepamiršti skiepo nuo pasiutligės. Skiepyti privalo kartą į metus;
  • Kastruoti/sterilizuoti. Tai visiškai patikima ir saugi procedūra. Dėl jos gyvūnai tampa ramesni, sumažėja šlapimo kvapas, mažėja onkologinių susirgimų tikimybė.
  • Rinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus. Ekskrementų dėžės Utenos mieste (žemėlapis)  
    Už netinkamą gyvūno augintinio priežiūrą, elgesį ar kitų pareigų nevykdymą taikoma administracinė, civilinė ar net baudžiamoji atsakomybė. Asmenys privalo pasirūpinti arba pranešti Utenos gyvūnų mylėtojų draugijai, Utenos rajono savivaldybės administracijai, apie sužeistus, sergančius, bešeimininkius, bepriežiūrius gyvūnus, taip pat pranešti kompetentingoms institucijoms apie jam žinomus žiauraus elgesio su gyvūnais ar jų kankinimo atvejus.

 Pagrindinės gyvūnų laikymo Utenos rajono savivaldybės teritorijoje taisyklių nuostatos
Draudžiama su savimi turėti ir vestis gyvūnus į vaikų žaidimų aikšteles, sporto aikštynus, stadionus, kapines ir paplūdimius.
Draudžiama, maudyti, prausti gyvūnus fontanuose, šaltiniuose, o viešose maudyklose – maudymosi sezono metu (išskyrus Utenos r. savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytas paplūdimių ir poilsiaviečių maudyklų zonas, skirtas lankytis su gyvūnais). Augintinių maudyklos yra prie Utenos tvenkinio, Vestuvių g., Utenos m.; prie Dauniškio ežero, Papievių g., Utenos m. ; prie Ilgio ežero, Antalgės k., Leliūnų sen.; prie Dusyno ežero, Šiaudinių k., Vyžuonų sen. ; prie Labės ežero, Tauragnų sen. 
Draudžiama, paleisti miške šunį be antsnukio, o antsnukis nebūtinas, kai šuo vedamas už pavadėlio.
Gyvūnų augintinius vežti liftu galima tik tada, jei tam neprieštarauja žmonės esantys lifte.
Šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse. Šuo gali būti be pavadėlio ir antsnukio, jeigu šuns laikytojas užtikrina, kad jo šuo nekels grėsmės kitiems gyvūnams ir žmonėms bei nepabėgs iš aikštelės. Kitais atvejais šunis rekomenduojama vedžioti laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Utenoje gyvūnų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė yra Krašuonos parke.
Pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose vedžiojami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu.
Kiti šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose vedžiojami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.
Asmuo, priglaudęs bepriežiūrį ar bešeimininkį gyvūną, ne vėliau kaip per 3 dienas turi pranešti apie tokį gyvūną Utenos gyvūnų mylėtojų draugijai (J. Basanavičiaus g. 118, 8 612 329 62).
Bešeimininkės katės gali būti šeriamos tik Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytose vietose, kuriose  įrengtos specialios šėryklos

Veterinarijos paslaugos, gydyklos, veterinarinės vaistinės Utenoje

Informacija apie kovinių ir pavojingų šunų veisles ir jų priežiūrą

Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašas, patvirtintas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. B1-5.
I. KOVINIŲ ŠUNŲ VEISLĖ
1. Amerikiečių pitbulterjeras
II. PAVOJINGŲ ŠUNŲ VEISLĖS
1. Amerikiečių Stafordšyro terjeras. 2. Stafordšyro bulterjeras. 3. Amerikiečių buldogas. 4. Argentinos dogas. 5. Fila Brasileiro (Brazilų mastifas). 6. Kangalas (Turkų aviganis). 7. Kaukazo aviganis. 8. Pietų Rusijos aviganis.

Leidimo įvežti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti išdavimo ir leidimo panaikinimo tvarkos aprašas
2015 m. rugsėjo 22 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. AĮ-1008 „Dėl kovinių šunų, kovinių šunų mišrūnų, pavojingų šunų ir pavojingų šunų mišrūnų paėmimo ir perdavimo laikinai globai"

Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. AĮ-544 (2016-05-27) „Dėl vietos prekybai atskirų rūšių gyvūnais nustatymo "

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041