Tauragnai – 2020 metų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – įgyvendindama savo planus, susidūrė su problemomis, nes pandemija sujaukė darbus, teko prisitaikyti, kai ką keisti. Tačiau didžiąją dalį planų tauragniškiams pavyko įgyvendinti.
„Pagrindinis uždavinys buvo prasmingai paminėti miestelio 765-ąsias įkūrimo metines ir dr. Eugenijos Šimkūnaitės 100-ąsias gimimo metines“, – sakė Tauragnų krašto bendruomenės vadovė Danguolė Trimonienė.
Miestelio šventė vyko birželio pabaigoje. Svarbus jos akcentas – Tauro skulptūros atidengimas ant akmens, žyminčio miestelio įkūrimo datą. Kitas akcentas – Tauragnų krašto garbės piliečio vardo suteikimas ilgamečiam rėmėjui (dabar jau E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prezidentui) Dariui Šinkūnui. Miestelio šventės renginiai vyko tris dienas, į veiklas buvo įtraukta įvairios gyventojų grupės.
E. Šimkūnaitės 100-mečiui pažymėti išleistas karpinių albumas „Iš žiniuonės skrynios” (sudėti 36 darbai, kurių autorės – karpytojos iš įvairių Lietuvos kampelių); Gesės vyšnių sodelyje pastatytas atminimo suoliukas, o netoli tos vietos, kur stovėjo jos tėvų namai – atminimo ženklas, taip pat žolynų motyvais nutapyta pastato sienelė.
Tauragniškiai džiaugiasi ir įgyvendintu projektu “Žuvininkystės paveldo ir kultūros puoselėjimas Tauragnų ir Kuktiškių seniūnijose”, kurį finansavo Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas bei Utenos vietos veiklos grupė. Įgyvendinant šį projektą nutiestas pantoninis lieptas į Labės ežerą, pastatyta pavėsinė, įsigyta valtis, elektros generatorius. Organizuota Žvejo šventė.
Nepaisant pandemijos buvo organizuota nemažai įvairių renginių (12 didelių), tačiau keli ir neįvyko – Vaikų ir jaunimo teatrų festivalis, Vyšnių žydėjimo šventė, Pirmosios pradalgės ir respublikinis žolininkių suvažiavimas birželio pradžioje.
D. Trimonienė apgailestavo, kad 2020 m. gruodžio mėnesį negalėjo organizuoti Mažosios sostinės baigiamojo renginio. Jį tikimasi surengti šių metų kovo mėnesį.
2020 m. renginių biudžetas sudarė 46537 Eur; iš jų didžiausia dalis – iš projektinės veiklos (31207 Eur), kita lėšų dalis – rėmėjų lėšos ir partnerių indėlis natūra (11030 Eur), taip pat lėšų skyrė Utenos rajono savivaldybė (3140 Eur), prisidėjo pati Tauragnų krašto bendruomenė (1160 Eur).