Siekiant, kad avarinės būklės želdiniai (medžiai bei krūmai), kurie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui, būtų kuo skubiau pašalinti, kviečiame pranešti tos teritorijos seniūnijai arba UAB „Utenos komunalininkas”, arba pateikti informaciją TVARKAU.UTENA.LT
Ketinant pašalinti ne avarinius, tačiau trukdančius želdinius, gyventojas turi kreiptis į tos teritorijos seniūniją ir pateikti prašymą. Gautą prašymą įstatymų nustatyta tvarka nagrinėja Utenos rajono savivaldybės saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo leidimų, sprendimų ir želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos apskaičiavimo projektų rengimo darbo grupė ir tuomet priimamas sprendimas dėl želdinio šalinimo ar jo genėjimo.
Informacija dėl Dauniškio parke esančių kovų lizdų
Informuojame, kad daug metų ir kiekvienais metais UAB „Utenos komunalininkas“, Utenos rajono savivaldybės administracijos (toliau – URSA) užsakymu ir gavusi leidimą iš Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Gyvosios gamtos apsaugos departamento iškelia Dauniškio parke esančius kovų lizdus. Dauniškio parkas yra gausiai lankoma miesto gyventojų ir svečių poilsio vieta. Parko medžiuose gausu varninių paukščių. Gyventi žmogaus kaimynystėje, perėjimui burtis į kolonijas ir jose garsiai bendrauti – tai iš prigimties nulemtos varninių paukščių rūšies savybės. Žinodami jų prigimtį vis tiek kiekvienais metais bandoma sėslius paukščius perkelti į kitą, atokesnę vietą. Vadovaujantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nuostatomis, kovų lizdų negalima ardyti nuo kovo 1 d. iki liepos 1 d., todėl šie darbai yra vykdomi rudens, žiemos metu. Kiekvienais metais yra vykdomi lizdų iškėlimo darbai, iškeliama apie 250 vnt. kovų lizdų. 2024 m. liepos mėn. buvo vykdomi lizdų iškėlimo darbai, iškelta 217 vnt. kovų lizdų.
Gyventojai klausia. Smėliadėžių priežiūra vaikų žaidimo aikštelėse
Siekiant užtikrinti, kad šiltojo sezono metu vaikų žaidimų aikštelės būtų saugios vaikų sveikatai, pateikiame informaciją apie vaikų smėliadėžių priežiūrą.
Kiekvieną pavasarį yra atliekami tyrimai, kurių metu nustatoma, ar smėlyje nėra parazitų, pavojingų sveikatai. Nustačius pavojingų sveikatai parazitų buvimą, smėlis yra keičiamas, po to dar kartą atliekami tyrimai, kurie nustato, ar smėlyje nėra askaridžių, plaukagalvių, toksokarų echinokokų ir kitų helmintų kiaušinių.
Siekiant smėlio dėžes apsaugoti nuo aplinkinės biologinės taršos (kačių, paukščių platinamų ligų sukėlėjų), smėlio dėžės privalo būti uždengiamos specialiais tentais, kurie yra vaikų žaidimų aikštelėse.
Prašome besinaudojančių žaidimų aikštelėmis vaikų tėvų nepamiršti užtikrinti, kad pasinaudojus smėlio dėže tentas būtų vėl užklojamas ant smėlio dėžės - tokiu būdu bus užtikrintas vaikų žaidimų aikštelių saugumas, išvengta pavojingų ligų.
Būkime atsakingi ir saugokime sveikatą.