Pavasaris – ne tik gamtos, bet ir kiekvieno iš mūsų atsinaujinimo metas. Nenuostabu, kad dažnam norisi ir namus, sandėliuką, garažą susitvarkyti. Kasmet per pavasarinį tvarkymąsi išmetamos krūvos nereikalingų daiktų, kurie dažniausiai atsiduria šiukšlių konteineriuose. Kaip pradėti pavasarinį tvarkymąsi, kaip apsispręsti, kurie daiktai vis dar reikalingi, o kurie – ne? Kaip ir kur atsikratyti nereikalingais daiktais? Apie tai pokalbis su profesionalia namų organizatore Jovita Mikšte bei gamintojų ir importuotojų asociacijos „Gamtos ateitis“ viešinimo ir marketingo vadove Diana Ramanauskaite.– ne tik gamtos, bet ir kiekvieno iš mūsų atsinaujinimo metas. Nenuostabu, kad dažnam norisi ir namus, sandėliuką, garažą susitvarkyti. Kasmet per pavasarinį tvarkymąsi išmetamos krūvos nereikalingų daiktų, kurie dažniausiai atsiduria šiukšlių konteineriuose. Kaip pradėti pavasarinį tvarkymąsi, kaip apsispręsti, kurie daiktai vis dar reikalingi, o kurie – ne? Kaip ir kur atsikratyti nereikalingais daiktais? Apie tai pokalbis su profesionalia namų organizatore Jovita Mikšte bei gamintojų ir importuotojų asociacijos „Gamtos ateitis“ viešinimo ir marketingo vadove Diana Ramanauskaite.
Nereikalingus, bet gerus daiktus, rūbus, avalynę galima parduoti platformose Vinted arba Looptex, įvairiose feisbuko grupėse, atiduoti į DĖK‘ui atiduotuves ar Caritą. Prabangius padėvėtus rūbus, rankines priima kai kurie komisai bei vintažinės. Didžiuosiuose miestuose reguliariai vyksta ir įvairūs rūbų bei daiktų blusturgiai. Tereikia rūšiuoti, domėtis ir tikrai bus, kur tuos nereikalingus daiktus atsakingai padėti“, – sako namų organizatorė.
D. Ramanauskaitė priduria, kad jei visgi rūbai nerado naujų šeimininkų, tuomet jų vieta – tekstilės atliekų konteineris.
Vienas iš daiktų, su kuriuo pasak J. Mikšės žmonės dažnai nenori skirtis, yra knygos. Tačiau būtent joms lengviausia suteikti naują gyvenimą. „Reikėtų paklausti savęs, ar antrą kartą skaityčiau? Ar norėčiau, kad perskaitytų mano vaikai? Jei ne, yra bibliotekos, kurios priima visas knygas. Dažnai mielai priima ir ligoninės, knygų nameliai. Internete yra platformos, kuriose galima parduoti senas knygas. Tačiau jei jums knyga pasirodė nieko verta, nebijokite išmesti jos į popieriaus konteinerį. Grynai psichologinis dalykas, kad negalima atsikratyti knygomis“, – pataria namų organizatorė.
„Gamtos ateitis“ viešinimo ir marketingo vadovė Diana Ramanauskaitė primena, kad nereikalingų daiktų problema būtų mažesnė, jei tiesiog atsakingiau vartotume. „Paprasčiausias būdas mažiau teršti, o kartu ir gyventi tvarkingiau, tai yra mažiau pirkti. Kad ir kaip atsakingai realizuotume nereikalingus daiktus, jie vis tiek kažkada taps šiukšlėmis. Todėl gamtai draugiškiausias sprendimas yra sumažinti vartojimą, atsisakyti nereikalingų pirkinių, spręsti emocinio pirkimo problemas, jei tokios yra. Sąžiningai ir atsakingai rūšiuodami, žinoma, prisidedame prie švaresnio rytojaus. Tačiau turėtume atsakingai ir pirkti – tuomet ir namai bus švaresni, ir gamta mums padėkos“, – sako D. Ramanauskaitė."