school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472), el. paštas: pranesk@utena.lt   Daugiau informacijos

PAMINĖTA PASAULINĖ APLINKOS APSAUGOS DIENA

Birželio 7 d. vyko renginys – seminaras, skirtas Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai paminėti. Seminare buvo pristatytos aplinkosaugos aktualijos: žiediškumo taikymas, vartojimo ir atliekų mažinimo sprendimai, globalūs ir nacionaliniai klimato kaitos iššūkiai.
VU Prof. Dr. Egidijus Rimkus pristatė aktualią klimato kaitos temą ,,Klimato kaita: o kas tai?“, apžvelgdamas klimato kaitos pokyčius pasaulyje ir Lietuvoje, klimato kaitos poveikį verslui ir žemės ūkiui, oro temperatūros kaitą Utenoje bei kitus su tuo susijusius aspektus.
VšĮ "Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras" ekspertė Vaiva Ramanauskienė pristatė žiediškumo taikymo, vartojimo mažinimo bei atliekų mažinimo sprendimų variantus.

Skaityti daugiau

Gręžinių įteisinimui lieka vis mažiau laiko

Informuojame Utenos rajono gyventojus, kad laikas suskubti ir įteisinti Žemės gelmių registre neregistruotus gręžinius ar atnaujinti šiame registre esančius duomenis apie gręžinio savininką be jokių sankcijų.
Raginame nedelsti ir pasirūpinti gręžinių įteisinimu iki 2025 m. balandžio 30 d., kol galioja Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas. Norint įteisinti gręžinį pirmiausia reikia kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją ir užpildyti atitinkamos formos paraišką dėl pritarimo naudoti gėlo požeminio vandens gavybos gręžinį. Dėl paraiškos pateikimo prašome kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrių (Utenio a. 4, 327 kab., 221 kab., Utenoje ar tel. +370 389 59951, +370 389 61609, el. p Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ).

Skaityti daugiau

Maudyklų vanduo Utenos rajone yra švarus

2024 06 04 vanduoAplinkos apsaugos skyrius informuoja, kad 2024 m. gegužės 27 d. buvo paimti pirmieji vandens mėginiai iš šių Utenos rajono savivaldybės vandens telkinių maudyklų: Alaušo ežero (Sudeikiai), Tauragno ežero (Tauragnai), mieste: Dauniškio ežero (iš Aušros g. ir Sudeikių g. pusių), Vyžuonaičio ežero (iš Ežero g. ir Molėtų g. pusių) bei Utenos tvenkinio (Vestuvių g., Utena).
Atlikti vandens mėginių tyrimai patvirtino, kad visų maudyklų vandens kokybė atitinka nustatytus higienos reikalavimus.

Pradedamas invazinio augalo - Sosnovskio barščio – naikinimas

2024 05 27 sosnovskisUtenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius informuoja, kad nuo 2024 m. gegužės 27 d. bus pradedamas invazinio augalo - Sosnovskio barščio – naikinimas.
Sosnovskio barščio augavietės yra paplitusios tiek Utenos rajono kaimo seniūnijose, tiek Utenos mieste, o ir šio invazinio augalo tankumas pievose ar pamiškėse - skirtingas. Siekiant sustabdyti Sosnovskio barščio plitimą (kol nėra subrandintų sėklų), Sosnovskio barščio augavietės, bus naikinamos tiek purškiant herbicidais (vietose kur leidžiama naudoti herbicidus), tiek iškasant (Utenos mieste, arti daugiabučių), seniūnijų nustatytose teritorijose.
Utenos rajono savivaldybės administracija privačių sklypų, kuriuose randasi šis aplinkai ir žmonių sveikatai pavojingas augalas, savininkams primena, kad jų pareiga – vykdyti Sosnovskio barščio naikinimą savo sklypuose.

Atliekų kultūros egzamino laureatų apdovanojimai

2024 m. gegužės 24 d. Utenos regioniniame nepavojingų atliekų sąvartyne, kuriame vyko laimėtojų ekskursija, apdovanoti Utenos rajono Atliekų kultūros egzamino laureatai. Laureatus apdovanojo Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Rosita Deveikiene ir pavaduotoja Rasa Kaziliūniene kartu su Utenos rajono savivaldybės tarybos nariais Rasa Skeiriene ir Eimantu Puodžiuku taip pat apdovanojimus įteikė UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ direktorius Ramūnas Juodėnas.

Skaityti daugiau

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041